ثبت نام

Captcha

ورود

Captcha

فیس لیفت جدید کیا اسپورتیج کراس اوور محبوب بازار ایران

فیس لیفت جدید کیا اسپورتیج کراس اوور محبوب بازار ایران
اسپورتیج محبوب ترین خودروی ساخت کیا به شمار می رود. این کراس اوور کامپکت در سال 1993 متولد شده و از آن تاریخ تاکنون در چهار نسل مختلف به فروش رسیده است.

 

فیس لیفت جدید کیا اسپرتیج

فیس لیفت جدید کیا اسپورتیج

نسل اخیر کیا اسپورتیج در سال 2015 و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی شد. این نسل علی رغم اینکه تحت نظارت پیتر شرایر معروف شکل گرفته، به دلیل شکل ظاهری خاص خود بعضا با انتقادهای زیادی مواجه شده است.

اسپرتیج محبوب ترین خودروی ساخت کیا

اسپورتیج محبوب ترین خودروی ساخت کیا

شدت انتقادها از اسپورتیج نسل سوم در چین به حدی بود که کیا مجبور شد با اعمال فیس لیفت زود هنگام، نمای روبرویی این کراس اوور را متحول کرده و مدل مخصوص این کشور را با چهره ای مشابه به نسل قبل عرضه کند.

کیا اسپرتیج جدید

کیا اسپورتیج جدید

حال با برگزاری نمایشگاه خودروی شیکاگو نوبت به معرفی فیس لیفت نسخه بین المللی اسپورتیج رسیده؛ برخلاف نسخه مخصوص بازار چین، دامنه تحولات در این نسخه محدود تر بوده و خبری از تغییرات محسوس نیست.

در نمای روبرو بازنگری در شکل ورودی های هوا، اضافه شدن یک نواری کرومی در قسمت زیرین سپر و استفاده از چراغ های راهنمای LED جدید از جمله این به روزآوری ها هستند. در صورت سفارش چراغ های اصلی LED، این بخش نیز دچار تغییر می شود.

عکس های جدید کیا اسپرتیج

عکس های جدید کیا اسپورتیج

در نمای عقب طراحان کیا در المان هایی مثل شکل چراغ ها، سپر و خروجی اگزوز بازنگری کرده اند؛ امکان سفارش رینگ هایی با طرح جدید و سفارش نوع خاصی از رنگ خاکستری برای بدنه از دیگر تغییرات اسپورتیج 2020 محسوب می شوند.

کیا اسپرتیج فیس لیت

کیا اسپورتیج فیس لیفت

در داخل کابین پیدا کردن تفاوت ها دشوارتر می شود. نمایشگر 8 اینچی لمسی اکنون در تریم های LX، S و EX به صورت استاندارد نصب شده؛ این نمایشگر یا به عبارت بهتر سیستم اینفوتینمنت از اپل کارپلی و اندروید اوتو پشتیبانی می کند.

به غیر از موارد یاد شده، شکل فرمان و خروجی های سیستم تهویه مطبوع نیز کمی تغییر یافته اند. خریداران این نسخه از اسپورتیج می توانند نوعی پوشش چرمی خاص با نام Sofino را برای قسمت های مختلف سفارش دهند؛ همچنین شارژر بی سیم تلفن همراه و سیستم های کمکی نظیر اخطار هوشیاری راننده، حفظ خودرو در بین خطوط و کروز کنترل هوشمند با قابلیت شروع حرکت و توقف خودکار در ترافیک هم به لیست آپشن های کیا اسپورتیج 2020 اضافه شده اند.

تغییر چهره مجدد کیا اسپرتیج

تغییر چهره مجدد کیا اسپورتیج

از لحاظ پیشرانه تغییر خاصی رخ نداده و فیس لیفت نسل فعلی کیا اسپورتیج کماکان با موتورهای قبلی عرضه خواهد شد. این موتورها در اکثر بازارها عبارتند از:

  • نمونه 2.4 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی با 181 اسب بخار قدرت و 237 نیوتن متر گشتاور
  • نمونه 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ با 240 اسب بخار قدرت و 352 نیوتن متر گشتاور

کراس اوور کیا اسپرتیج

کراس اوور کیا اسپورتیج

هر دو موتور فوق با یک گیربکس شش سرعته خودکار ترکیب شده و در حالت استاندارد چرخ های جلو را به حرکت وادار می کنند. افرادی که به دنبال چسبندگی و توانایی های بهتر باشند، می توانند اسپورتیج خود را با سیستم انتقال قدرت به تمامی چرخ ها سفارش دهند.

بر اساس برنامه ریزی های شرکت کیا، فروش اسپورتیج 2020 از بهار امسال آغاز خواهد شد. درباره قیمت این نسخه فعلا حرفی به میان نیامده، اما برخلاف آنچه که در کشور ما جریان دارد، نسل های جدید یا مدل های فیس لیفت با همان بهای قبلی به فروش می رسند. با این حساب می توان قیمت اسپورتیج 2020 را چیزی در حدود 24 هزار دلار پیش بینی کرد.

نمای داخلی کیا اسپرتیج

عکس کیا اسپرتیج 2020

عکس کیا اسپرتیج 2020

عکس کیا اسپرتیج 2020

عکس کیا اسپرتیج 2020

عکس کیا اسپرتیج 2020

عکس کیا اسپرتیج 2020

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه