ثبت نام

Captcha

ورود

Captcha

چهره های ایرانی متولد اسفند | متولدین اسفند ماه

چهره های ایرانی متولد اسفند | متولدین اسفند ماه

روز تولد چهره های مشهور ایرانی برای بسیاری از هوادارانشان مهم است . این روزها که شبکه های اجتماعی در بین مردم گسترش یافته و هنرمندان هم حضور فعالی در این شبکه های دارند روز تولد چهره های مشهور ایرانی برای هوادارانشان جذاب تر شده است زیرا میتوانند از طریق این شبکه های اجتماعی سالروز تولد هنرمند محبوبشان را تبریک بگویند و از مهم ترین اتفاقات زندگی آنها مطلع شوند.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 1 اسفند متولد شدند

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در اول اسفندماه متولد شده اند ، توصیه میکنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی که در 1 اسفند متولد شده اند اشاره میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 1 اسفند متولد شدند

یوسف مرادیان

یوسف مرادیان در اول اسفندماه سال 1354 در تهران متولد شد. از کودکی در صداوسیمای کرمانشاه به عنوان بازیگر فعالیت کرد. او دوره بازیگری را در کلاس های آزاد گذراند. اولین حضور او در مقابل دوربین بعد از دوره سربازی و در فیلم سینمایی تکیه برباد در کرمانشاه در نقش یک بوکسور بود.

یوسف مرادیان بازیگر کشورمان در 1 اسفند متولد شد

یوسف مرادیان بازیگر کشورمان در 1 اسفند متولد شد

پس از شش ماه در فیلم لاک پشت آقای شاه حاتمی به ایفای نقش پرداخت. و پس از آن برای فیلم اصحاب کهف انتخاب شد و نقش یکی از هفت نفر را بازی کرد.

 


 

آربی آوانسیان

آربی اوانسیان کارگردان سینما و تئاتر و نمایش نامه نویس ایرانی ارمنی تبار در 1 اسفند 1321 در محله جلفا اصفهان متولد شد.

آربی آوانسیان کارگردان سینما در 1 اسفند متولد شد

آربی آوانسیان کارگردان سینما در 1 اسفند متولد شد

اوانسیان یکی از چهره های پیش رو و نوآور تئاتر ایران به شمار می رود.

 


 

زوان قوکاسیان

زاون قوکاسیان کارگردان، فیلمساز، منتقد و مدرس ایرانی ارمنی تبار سینمای ایران اردیبهشت 1329 متولد شد و 1 اسفند 1393 درگذشت.

زوان قوکاسیان کارگردان ارمنی تبار کشورمان در 1 اسفند درگذشت

زوان قوکاسیان کارگردان ارمنی تبار کشورمان در 1 اسفند درگذشت

زاون قوکاسیان در تاریخ هنر معاصر ایران، نخستین کسی است که برای یک فیلم سینمایی، کتاب معرفی و نقد و بررسی تهیه و منتشر کرد از این منظر نام او در تاریخ سینمای ایران جاودانه خواهد بود.

 


 

رحیم شهریاری

رحیم شهریاری در روز اول اسفند 1349 در محله شنب غازان تبریز به دنیا آمد. از همان دوران کودکی علاقه خود را با خواندن سرود و آهنگ های آذربایجانی نشان داد و همزمان نزد یوسف عظیم زاده، ساز قارمان را فرا گرفت و از استادان جمهوری آذربایجان بهره فراوانی جست.

رحیم شهریاری خواننده کشورمان در 1 اسفند متولد شد

رحیم شهریاری خواننده کشورمان در 1 اسفند متولد شد

در سال 1375 با تشکیل گروه آواز کنسرت های متعددی را در داخل و خارج از کشور داشته است.

 

 

 

متولدین 2 اسفند، در این مطلب قصد داریم چهره های مشهور ایرانی که در 2 اسفند متولد شدند را معرفی کنیم. از چهره ها و افراد مشهوری که در 2 اسفند به دنیا آمدند می توان از مرجانه گلچین و مسعود فروتن و آرمان هوسپیان نام برد.

چهره های مشهور ایرانی متولد در 2 اسفند

در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی که در دوم اسفند متولد شدند آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 2 اسفند متولد شدند

مرجانه گلچین

مرجانه گلچین در دوم اسفند ماه سال 1347در تهران متولد شد. مرجانه گلچین خواهر منیژه گلچین (بازیگر) و دخترعموی مرحومه نادیا دلدار گلچین (بازیگر) است.

مرجانه گلچین بازیگر کشورمان در 2 اسفند متولد شد

مرجانه گلچین بازیگر کشورمان در 2 اسفند متولد شد

مرجانه گلچین با سریال آینه به تلویزیون پا گذاشت. او زمان بازی در این سریال 19 ساله بود و بعد از این سریال به تئاتر و سینما نیز راه پیدا کرد. گلچین از سال 68 و بعد از بازی در مجموعه تلویزیونی ازدواج پرماجرا ، تا سال 85 از تلویزیون دور بود. بالاخره بعد از 13 سال با مجموعه تلویزیونی زیرزمین به تلویزیون بازگشت.

 


 

مسعود فروتن

مسعود فروتن نویسنده، مجری و کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان در 2 اسفند سال 1324 در آمل متولد شد و پس از انقلاب اسلامی با ورود به دانشکده هنرهای دراماتیک مدرک لیسانس خود در زمینه کارگردان سینمایی را نیز دریافت نمود.

مسعود فروتن کارگردان و مجری کشورمان در 2 اسفند متولد شد

مسعود فروتن کارگردان و مجری کشورمان در 2 اسفند متولد شد

او بیش از سه دهه است که به فعالیت سینمایی و تلویزیونی مشغول است و در کارنامه هنری اش، بیش از 150 تله تئاتر و چندین فیلم و سریال دیده می شود.

 


 

آرمان هوسپیان

آرامائیس وارطانی هُوسپیان با نام هنری آرمان متولد 2 اسفند 1299 در تبریز و درگذشته 17 مرداد 1359 در بارسلون هنرپیشه، کارگردان فیلم، تهیه کننده، نویسنده ایرانی ارمنی تبار بود.

آرمان هوسپیان بازیگر ارمنی تبار کشورمان در 2 اسفند متولد شد

آرمان هوسپیان بازیگر ارمنی تبار کشورمان در 2 اسفند متولد شد

آرمان در 25 سال فعالیت در عرصه سینمایی، در 55 فیلم نقش آفرینی کرد. وی در سال 1334 جایزهٔ «بهترین بازیگر مرد سال» را از اولین فستیوال فیلم های ایرانی به خاطر بازی در فیلم چهارراه حوادث دریافت نمود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه