ثبت نام

Captcha

ورود

Captcha

میوه ای مفید برای قلب

میوه ای مفید برای قلب
میوه ای مفید برای قلب، با مصرف روزانه انگور فشارخون را کاهش داده و عملکرد سیستم قلبی عروقی را بهبود قابل ملاحظه ای می دهد.

انگور میوه ای که برای قلب شما مفید است

انگور میوه ای است که قلب شما را دوست دارد. مصرف روزانه انگور فشارخون را کاهش داده و عملکرد سیستم قلبی- عروقی را بهبود قابل ملاحظه ای می دهد.

انواع انگور سبز، قرمز و بنفش  در پیشگیری از بیماری های قلبی- عروقی نقش موثری ایفا می کند. برای انجام این تحقیق رژیم غذایی موش های آزمایشگاهی به مدت 18 هفته تحت کنترل قرار گرفت. نتایج نشان داد در موش هایی که روزانه انگور مصرف کرده بودند، فشارخون کاهش یافته و عملکرد سیستم قلبی- عروقی با بهبود قابل ملاحظه ای همراه بوده است. این اثر به ترکیباتی موسوم به فلاونوئید که به وفور در انگور و سایر میوه ها و سبزیجات یافت می شود، نسبت داده شده است. علاوه بر میوه ها و سبزیجات، کاکائو، قهوه و چای سبز نیز حاوی فلاونوئیدها می باشند.

میوه ای که قلب شما را دوست دارد

پرفشاری خون که یکی از بیماری های شایع و کشنده در عصر حاضر می باشد، به فشارخون بالاتر از 14 بر روی 9 اطلاق می شود.اصلاح شیوه زندگی به معنی پیروی از الگوی تغذیه مناسب، پیشگیری از چاقی، ورزش و تحرک مداوم و منظم، پرهیز از مصرف سیگار و الکل و مدیریت استرس، مهم ترین گام در پیشگیری و کنترل بیماری پرفشاری خون به شمار می رود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه