ثبت نام

Captcha

ورود

Captcha

فساد جنسی گسترده در ورزش کانادا

فساد جنسی گسترده در ورزش کانادا
نتیجه یک تحقیق گسترده از وجود فساد جنسی گسترده در ورزش کانادا در ۲۰ سال اخیر حکایت دارد.

افشای فساد جنسی گسترده در ورزش کانادا

به نقل از پایگاه خبری «اینساید دِگیمز»، انگلیس، شبکه CBC کانادا اخیراً تحقیقاتی در حوزه فساد در ورزش این کشور منتشر کرده که حقایق تأسف باری را برملا کرده است. طبق این گزارش بیش از 200 مربی در رشته های ورزشی مختلف از سال 1998 تاکنون به آزار جنسی ورزشکاران زیر سن قانونی متهم و محکوم شده اند.

انتشار این گزارش واکنش کمیته ملی المپیک کانادا و کمیته پارالمپیک این کشور را به همراه داشته و آنها مدعی شده اند که همواره حامی ورزش بدون فساد اخلاقی و تبعیض از هر نوع بوده اند.

تعرض ۲۲۲ مربی به ورزشکاران زیر سن قانونی

در تحقیقات CBC فاش شده که حداقل 222 مربی که در حوزه تعلیم ورزشکاران تازه کار کانادا ایفای نقش کرده اند، در دو دهه اخیر به ورزشکاران تحت تعلیم خود تعرض جنسی کرده که بیش از 600 نفر از قربانیان زیر سن قانونی (18 سال) بوده اند. در این افشاگری همچنین مشخص شده که پرونده 34 تن از متهمان هنوز در جریان بوده و آنها در حال محاکمه هستند.

متهمان پرونده فساد اخلاقی ورزش کانادا در 36 رشته مختلف فعالیت داشته اند که بیشترین آمار آن مربوط به رشته هاکی با 86 متهم، 59 مورد محکومیت و 8 مورد محاکمه در حال اجرا است. پس از آن، رشته های فوتبال هنرهای رزمی، بسکتبال و شنا بیشترین آمار موارد فساد اخلاقی مربیان را داشته اند.

افشای فساد جنسی گسترده در ورزش کانادا

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه