ثبت نام

Captcha

ورود

Captcha

افزایش قد با طب سنتی

افزایش قد با طب سنتی

راهکارهای طب سنتی برای افزایش قد

طب سنتی برای افزایش قد، توصیه های طب سنتی برای افزایش قد شامل اصلاح مزاج ، تغذیه و ورزش مناسب است که می تواند در موارد بسیاری به رشد طبیعی قد شما کمک کند.

سیدمهدی میرغضنفری پژوهشگر طب سنتی در ارتباط با راهکارهای طب سنتی برای افزایش قد، اظهار داشت: گاهی والدین هر دو دارای قدی بلند هستند و ممکن است فرزند آنها به بلندی قد آنها نرسد چراکه ژنتیک از نسل های قبل نیز به فرد منتقل می شود ولی بیشتر مواقع والدین بلند قد، فرزند قد بلند دارند.

وی با اشاره به اینکه می توان راهکاهایی برای افزایش قد ارائه داد، افزود: افزایش قد تا قبل از سن بلوغ باید مورد توجه والدین قرار گیرد چرا که پس از آن افزایش قد بسیاری محدود خواهد بود و در زمانی متوقف می شود.

روشهای افزایش قد با طب سنتی

بنابر این در گام نخست ابتدا باید مزاج فرد تشخیص داده شود و در صورت نیاز اصلاح مزاج صورت گیرد و در صورتی که مزاج فرد گرم باشد و گرمی مصرف شود وضعیت فرد از لحاظ قدی تغییری نخواهد کرد و حتی بدتر خواهد شد چرا که این مسئله سبب کاهش اشتها و جذب کمتر و در نهایت قد کوتاه تر در فرد می شود.

افراد دارای مزاج سرد مصرف گرمیجات برای آنها جهت افزایش قد توصیه می شود بنابر این در گام نخست تشخیص و اصلاح مزاج حائز اهمیت است.

پس از اصلاح مزاج برای رشد استخوانی مصرف پای مرغ، پاچه گوسفند، سنجد، کشک و جود برای افزایش قد توصیه می شود.

تاثیر غذا بر افزایش قد

تاثیر غذا بر افزایش قد

این پژوهشگر طب سنتی خاطرنشان کرد: بادکش کردن سر استخوان های دراز از جمله اطراف لگن، سرشانه، ستون فقرات، کتف و ... می تواند در کنار راهکارهای دیگر مؤثر واقع شود و شاهد افزایش یک تا دو سانتی متری قد باشیم.

ورزش های کششی همچون شنای کششی، والیبال، بسکتبال، و ژیمناستیک نیز در کنار سایر موارد برای افزایش قد توصیه می شود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه